Türkiye’ye Giriş Yasağı

Türkiye’ye Giriş Yasağı Türkiye Cumhuriyeti Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından gerekli görülen bazı durumlarda Türkiye’ye giriş yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarına ve Türkiye’den sınır dışı edilen kişilere Türkiye’ye giriş yasağı uygulanmaktadır.

 

Kişiler hakkında Türkiye’ye giriş yasağı nasıl kaldırılır sorusuna öngörülen durumlar ve yasağın uygulanma şekli aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, gerekli durumlarda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görüşüne başvurarak, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında bulunup Türkiye Cumhuriyeti kamu düzeni ve kamu güvenliği ya da kamu sağlığı açısından tehdit oluşturma ihtimali açısından ülkeye girmesi tehlikeli bulunan kişiler hakkında ülkeye giriş yasağı kararı verebilir.
 • Türkiye’den sınır dışı edilen yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklanması durumu Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve valiliklerin yetkisinde bulunmaktadır. Ülkeye girişin yasaklanması işlemi bu kurumların kararları doğrultusunda uygulanır.
 • Türkiye Cumhuriyeti’ne giriş yasağı en fazla 5 yıl sürelidir. Ancak hakkında ülkeye giriş yasağı kararı bulunan kişi ya da kişiler Türkiye’nin kamu düzeni, kamu sağlığı veya kamu güvenliği açısından ciddi tehdit yaratma potansiyelindeyse, Göç İdareleri Genel Müdürlüğü bu kişiler hakkındaki ülkeye giriş yasağı süresini en fazla 10 yıl daha uzatabilir.
 • Sahip olduğu Türkiye Cumhuriyeti vizesi ya da ikamet izni sürelerini ihlal eden ve bu durum devlet kurumları tarafından tespit edilmeden önce ülkeden çıkış yapmak için yetkili kurumlara başvuruda bulunan yabancı ülke vatandaşları hakkında en fazlı 1 yıl süreli Türkiye’ye giriş yasağı kararı verilebilir.
 • Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 56’ncı maddesi çerçevesinde “Türkiye’yi terke davet edilenler” içerisinde, ülkeyi terki için tanınan süreyi ihlal etmeyenler hakkında Türkiye giriş yasağı uygulanmayabilir.
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, hakkında Türkiye’ye giriş yasağı kararı bulunan kişilerin yasağını kaldırabilir ya da ülkeye giriş yasağını kaldırmadan, kişinin belirli bir süre için Türkiye’ye girişine izin verebilir.
 • Kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması sebebiyle bazı yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ne girişi Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ön iznine tabi tutulabilir.

 

T.C. Giriş Yasağı Bildirimi

Türkiye Giriş Yasağı
Türkiye Giriş Yasağı
 • Türkiye Cumhuriyeti dışında olup da kamu düzeni veya kamu güvenliği ya da kamu sağlığı açısından tehdit oluşturması ihtimali gerekçesiyle hakkında Türkiye’ye giriş yasağı kararı verilen kişilere bu karar, Türkiye’ye giriş yapmak üzere geldiklerinde sınır kapılarındaki yetkili kurum tarafından bildirilir.
 • Türkiye Cumhuriyeti’nden sınır dışı edilen kişiler hakkındaki Türkiye’ye giriş yasağı kararı bu kişilere valilikler tarafından bildirilir.

Türkiye Giriş Yasağı Sorgulama

Türkiye giriş yasağı sorgulama işlemlerini sınır kapılarından ya da ülkenizdeki Türkiye büyük elçiliklerinden ya da konsolosluklarından öğrenebilirsiniz.

Konuya ilişkin tebligatta Türkiye’ye girişi yasaklanan kişiye, karara nasıl itiraz edebileceği ve konuya ilişkin diğer hak ve sorumlulukları açıklanır.

Paylaşmak Güzeldir

78 Comments

 1. Salam alekum ben 2014 Turkiya griş yaptim calishmak icin 2015 memleketa döndum depor oldum kendim istamişim şu onda Istanbulda getmak istiyurum ne yapmam lozim lütfan yardamci olabilajakmisiniz teşekur ederim

  1. Sayın misafirimiz, ülkenizdeki Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliği’ne müracaat ederek hakkınızda sınır dışı kararı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 2. Merhaba ben sinirda ceza odemedrn gecdim 5 yilik deport etmisler para cezasini oedersem gece bilirmiyim acaba bilgi verirseniz sevinirim tewekkurler

  1. Sayın misafirimiz merhaba,
   Maalesef,hakkında sınır dışı kararı verilenler para cezası ödeme hakkını kaybetmiş oluyorlar.

   Saygılarımızla,

 3. ben 3 defa Turkiyeye gitdim ve geldim.. 3 undede 10 aya yakin bir sure kaldim ve ceza parami odeyerek geri dondum.ben merak ediyorum ki shimdi yeniden Turkiyeye gide bilirmiyim sorunsuz bir shekilde? bu sefer oturum almayi dushunuyorum.Bana deport cezasi verilib verilmedigini nereden ogrene bilirim ?
  Shu an Azerbaycandayim..pasaportumu gostererek burdanmi ogrenmeliyim ya Turkiyede her hangi bir yerimi aramaliyim ? lutfen sorumu cevaplayin ve arayip bunu ogrenmek ichin bana lazim olan numarayi verin

  1. Sayın misafirimiz merhaba,
   Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan Büyükelçiliği’ne müracaat ederek hakkınızda sınır dışı kararı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 4. Merhaba, Rus vatandaşı kız arkadaşım Türkiye’de ilk etapta çalıştığı firma taradından ikamet belgesi ile kendisini çalıştırdı. Sonrasında şikayet üzerine polis bu konu ile ilgili rapor tuttu ve akabinde çalışma vizesi aldı. sonrasında birden çok Türkiye ye giriş çıkış yaptı fakat her defasında sınırda Türk polisi tarafından saatlerce tutuldu ama her defasında giriş yapabildi. en son 2017 yılının ekim ayında çıkış yaptı ve 2018 martında giriş yapmak istediğinde Atatürk hava limanında bir gece bekletilerek giriş yasağı olduğu ve konsolosluktan vize alarak gelmesi gerektiği söylenerek Rusya’ya geri gönderildi. Sonrasında gerekli koşulları taşıyan büyük bir firma üzerinden kendisi için çalışma iznine başvurduk fakat o da red ile sonuçlandı. Şimdi red sonucuna 15 gün içinde itiraz edebileceğimiz söyleniyor.Fakat olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum.Evlilik düşündük fakat onunda olumsuz sonuçlanabileceği büyük ihtimal. Rus kız arkadaşımın en kısa zaman da Türkiye’ye giriş yapabilmesi için yapabileceiğimiz bir şey var mı?

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Lütfen aşağıdaki irtibat numaralarından bizimle iletişime geçiniz.
   T +90 212 287 7345 / C +90 533 020 8586 / F +90 212 287 7244 /
   E-mail: info@gocmenburo.com

   Saygılarımızla,

 5. Merhaba, Rus vatandaşı kız arkadaşım Türkiye’de ilk etapta çalıştığı firma tarafından ikamet belgesi ile kendisini çalıştırdı. Sonrasında şikayet üzerine polis bu konu ile ilgili rapor tuttu ve akabinde çalışma vizesi aldı. sonrasında birden çok Türkiye ye giriş çıkış yaptı fakat her defasında sınırda Türk polisi tarafından saatlerce tutuldu ama her defasında giriş yapabildi. en son 2017 yılının ekim ayında çıkış yaptı ve 2018 martında giriş yapmak istediğinde Atatürk hava limanında bir gece bekletilerek giriş yasağı olduğu ve konsolosluktan vize alarak gelmesi gerektiği söylenerek Rusya’ya geri gönderildi. Sonrasında gerekli koşulları taşıyan büyük bir firma üzerinden kendisi için çalışma iznine başvurduk fakat o da red ile sonuçlandı. Şimdi red sonucuna 15 gün içinde itiraz edebileceğimiz söyleniyor.Fakat olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum.Evlilik düşündük fakat onunda olumsuz sonuçlanabileceği büyük ihtimal. Rus kız arkadaşımın en kısa zaman da Türkiye’ye giriş yapabilmesi için yapabileceiğimiz bir şey var mı?

 6. Merhabalar. Kolay gelsin. Ben kazakistan vatandasiyim. 1.5 sene turkiye de vizesiz kaldim. Cunku biz oturm izni icin basvurdugunuz danisma firma sahtekar cikmis. Yani oturma iznimi acmadi. 12.03.2018 ben turkiyeden cikis yaptim. Cezami da odedim. Ama ne kadar giris yasagini bana soylemedi.2 ay sonra nisanlimla düğunümüz var. Oraya biran donebilmem icin ne tavsiye edersiniz efendim. Lutfen yardimci olabilir misiniz?

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Vize ihlalinde bulunan yabancının para cezasını ödemesi durumunda, hakkında giriş yasağı konulmamaktadır. Ancak durumunuzla ilgili kesin bilgiyi ülkenizdeki Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliğinden veya hudut kapısından öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 7. Merhaba ben azerbaycan vatandasiyim benim turkiyeye deportum var ben şu an rusyada yaşiyorum ama ayilem turkiyede yaşiyor yazin kiz kardeşimin düyünü var ben oraya 1 aylik gitmek zorundayim gitmek için ne yapa bilirim

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Kişiler durumunuzun paylaşılmaması adına sizinle iletişime geçilerek, gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

   Saygılarımızla,

 8. Merhabalar ben 2004 senesinde sinir dişi edildim ve 5senelik yasagi kalkmasina ragmen haala turkiye girişinde sorun yaşyorum,gzetim altina alinyorum ve sonra serbest birakilyorum tabi bu arada butun programlarim alt ust olyor, ne yapabilirim? Arti ben şuanda gemide gemici olarak gorev yapmaktaym gemi yabanci bayrakli ama ine de turk limanlarinda sorun yaşyorum lutfen bir yol gosterin ne yapmaliyin?

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Lütfen, durumunuzu Göç İdaresi veya ülkenizdeki Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliği ile görüşünüz.

   Saygılarımızla,

 9. Benim özbek arkadaşım havalimanından hakkında türkiyeye giriş yasağı var denilerek geri memleketine gönderdiler.
  İzlememiz gereken yol nedir. Ne kadar süreyle ceza alır. Lütfen bilgi verirmisiniz.
  Havaalanında sadece türkiyeye erken gelmişsin demişler ve geldiği uçakla özbekistana göndermişler.

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Yabancı uyruklu kişi ülkesindeki Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliği’ne müracaat ederek deport süresiyle ilgili bilgi alabilir.

   Saygılarımızla,

 10. merhabalar ben türkiyede mersin şehrinde öğrenciyim 6ay kaldım 2ay sonra ikamet başvurusu yaptm ama randevuya gidemedm azerbaycana geri döndüm acil gelmem lazmdı sınırda 223tl cezam var dediler ben ödemedm yeterli para yoktu üstümde sınır dışı edildm galiba unversitem orda ama gidemiyorum lütfen yardımcı olun yapabileceğim bişey varmı geri dönüş için

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Yükseköğretim kurumunda eğitim alan yabancıların öğrenci vizesi alarak Türkiye’ye giriş yapmaları gerekmektedir.Durumunuzu bildirerek öğrenci vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   1. peki oğrenci vizesini nasıl alabilirim? lütfen yardımcı olurmusunuz nereye gitmem gerekiyo nerden alabilirim öğrenci vizesini

    1. Sayın misafirimiz merhaba,

     Türkiyede’ki Yükseköğretim Kurumundan almış olduğunuz “üniversite kabul yazısı” ile birlikte T.C. dış temsilciliğine müracaat etmeniz gerekmektedir.

     Saygılarımızla,

 11. Ben yeniden Turkıyeye gerı dönmek istiyorum. Deport olub olmadığımı nasıl oyrenee bılerem dedi ki:

  Merhaba ben Azerbaycan vatandaşıyım 2017 yıl Kasım ayında Azerbaycana döndüğümde bana serhedde 500 Tl para cezası olduğunu söylediler. Ben ödeye bılmedım. Ancak bana deport falan olduğum hakda bılgı vermediler

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Size en yakın Türkiye Cumhuriyeti dış temsilciliğinden bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımla,

 12. 1yil turkiyeye giris yasağı olan ozbek vatandasi. Erken giriş yapabilmesi icin ne yapmalidir.deport olmadi.sadece 1yyıl giris yasağı yapildi.ozbekistanda erken gelmek. Turkiyeye erken giris icin ne yapmali ve ceza odeyip giris yapilirmi. Yapilirsa ne kadar ceza odenir. Bilgilendirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Giriş yasağı,halk arasında deport olarak bilinmektedir.Dolayısıyla, bahsettiğiniz kişi deport olmuştur.

   Saygılarımızla,

 13. Salam ben 03 Nisan 2018 de türkiye sınırında sınır dışı edildim , sebeb oturma iznimin olmaması ile ama halbuki benim oturma iznim vardi 28 Mart 2018 alınmış. Beni ne kadar süreliğine sınır dışı edildiğimi nasıl öğrenmek olar?

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Size en yakın Türkiye Cumhuriyeti dış temsilciliğinden sınır dışı sürenizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 14. Ben 6 aydi turkiyede yawiyorum ailemle beraber ..ve ecilen qazaxistana gitmeli oldum ..oturma izni icin baw vuru yapmiwdim amma ulke diwina acilen cikmak icin goc idareisnden 1 kagit aldim onunla cikdim..wu an oturma iznim gelmiw amma istanbulda bende diyill..benim ulkeye giriwimde sorun ola bilirmi??

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Göç İdaresinden almış olduğunuz çıkış belgesi ile 15 günden fazla olmamak üzere yurt dışında kalabilirsiniz. Bu durumda ikamet izni belgeniz iptal edilmez.

   Saygılarımızla,

 15. katarda bulunan suriyeli hakkinda bir giris yasagi uygulanmistir (bunu katardaki turkiye cumhuriyetinin Buyukelciliğinden ogrendik) giris yasagi kaldirma islemi nasil olabilir?? turkiyede bir avukat yardimiyla mi olur ?? cozum nedir acaba ??
  saygilar

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Giriş yasağı kaldırma işlemi bulunmamakla birlikte hakkınızda bulunan giriş yasağının hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız yargı yoluna başvuruda bulunabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 16. Merhaba,ben azerbaycan vatandasiyim,1 yil oturma vizesi aldim,2 yil vizesiz oturdum,6 ay ulkeye giris yasagi dediler,cezayi odesemde odemesemde 6 ay giris yapamam dediler,acil turkiyeye donmem gerek,nasil ve ne yapmam gerek

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Türkiye’de kaçak oturan yabancının Türkiye’den çıkış yaparken para cezasını ödemesi durumunda, şartlı giriş hakkı doğmaktadır. Burada önemli olan husus Türkiye’den çıkış yaparken para cezasını ödemiş olmanız. Eğer Türkiye’den çıkış yaparken para cezasını ödediyseniz, V84 kapsamında ülkemize giriş yapabilirsiniz. Ancak bu durumda 10 gün içinde ikamet izni almanız gerekmektedir.

   Saygılarımızla,

   1. Merhaba eyer para cezası odenmediyse. Çıkış yapıldıysa . Turist vizesiyle geri gele bilirmiyim?

    1. Sayın misafirimiz,

     Para cezasını ödemeyen kişi hakkında giriş yasağı uygulanmaktadır. Hakkında giriş yasağı olan birinin turistik vize başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır.

     Saygılarımızla,

 17. Odemedim,odesem odemesemde ayni dediler hava alaninda,konsolus bana vize verirmi bas vuru yapsam,donerken cezayi odeme sansim varmi,Acil ulkeye nasil giris yapa bilirim.lutfen telefon numarasi burakirmisiniz

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Aşağıdaki iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

   +90 212 970 02 88
   +90 533 020 85 86

 18. iyi gunler bi agkadasim var turkiyede gelmisti oturma izni icin basvurdu randavusu gelmeden cikis yapmak zorunda kaldi cikarken cezaniz var deyip cezayi odemis hava limaninda sonra bes yil cikamama cezaniz var demisler memleketinde donmek istiyo ama donemiyo….

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Öncelikle, arkadaşınızın hangi ülke vatandaşı olduğunu bildirir misiniz? Anladığım kadarıyla, uyruğunda bulunduğu ülkenin kuralları gereğince, yurt dışına çıkamıyor. Genelde, Türkmenistan vize ihlalinde bulunan vatandaşlarına 5 yıl yurtdışı yasağı uyguluyor. Dolayısıyla, Türkiye’den bağımsız bir durumdur.

   Saygılarımla,

 19. Slm benım 2 bucuk ay vıza ıhlalınde bulundum hava alananında ceza parasınıda odedım amma bana gırıs yasagı konuldugu soylenılmedı , kendı ulkemde turk konsolosluguna gıtdım 3 ay yasak konulmus dedıler , 3 ay yasagımda doldu sımdı turkıyeye gıdersem bı problem olurmu ? giris yasagı 1 yıl oluyo dıyo her kes , anlıyamadıgım neden bana ceza parasını odedıyımde bısey soylemedıklerı amma turk konsolosluguna gıtdıyımde e ay yasak dedıler (azerbaycan vatandasıyım)

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   180 günde 90 gün kuralını ihlal etmeniz sebebiyle size 90 günlük giriş yasağı uygulanmıştır.Ülkenizdeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin verdiği bilgi dışında, 3.kişilerin verdiği bilgilere itibar etmeyiniz.
   3 aylık giriş yasağınızın dolması durumunda, Türkiye’ye giriş yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 20. Merhabalar, Kuveyt vatandaşı Bir müvekkilim hakkında giriş yasağı varmış, vizesini 3 ay ihlal etmiş, cezasını ödemiş. Şimdi AHLde tutuluyormuş. Hakkındaki yasak süresini nereden öğrenebilirim.

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Müvekkiliniz veya vekaleten siz hudut kapısındaki polis memurundan ilgili kişi hakkında sınır dışı kararı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 21. Merhaba. Ben 2012 sinir disi oldum. Nasil ogrene bilirim simdi Turkiyeye girmek yasagim varmi yoksa kaldirildimi? Cok tesekkur ederim

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Ülkenizdeki T.C. Büyükelçiliği’ne müracaat ederek hakkınızda sınırdışı kararı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 22. Merhaba vize ihlalinden sinir disi olmus kisi turist vizesiyle turkiyeye giris yapa bilirmi? Bide ceza parası felan ödenmemiş….

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Vize ihlalinde bulunan yabancının Türkiye’den çıkarken para cezasını ödemesi gerekmektedir. Para cezasının ödenmemesi durumunda, yabancı hakkında giriş yasağı uygulanmaktadır.

   Saygılarımızla,

 23. Merhaba.
  Yabancilara giriş yasağı süreleri ne kadar oluyor? Göç idaresinin sayfasinda bilgi bulamadım. Genelde 1 yıl mi oluyor? Bazi yerlerde 5 yıl giriş yasağı uygulandığı yazıyor.
  Ikinci sorum da : bana giriş yasağı konuldu ve 1 yıl denildi. Ama elimde bunu kanitlayacak bir resmi yazi vs. yok sadece memurun bana 1 yıl dediğini biliyorum. Şimdi ben tam 1 yıl dolduktan hemen sonra giriş yapabiliyor muyum?yani bu sürenin daha sonra uzatılması gibi bir durum mümkün mu?
  Tesekkur ederim

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Yabancıya konulan giriş yasağının süresi tahdit koduna göre farklılık göstermekte olup, en uzun 5 yıl olarak verilmektedir. Yabancının kamu güvenliği ve kamu sağlığı için tahdit oluşturması halinde ise, süresiz olarak konulabilmektedir.
   Hakkınızda giriş yasağı olup olmadığını, eğer var ise ne kadar süreliğine konulduğunu Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliği’ne müracaat ederek öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   1. Lale hanim oncelikle cevabiniz için teşekkürler.
    Bu giriş yasağı sureleri ile ilgili tablo vs. (ne tür durumlarda ne kadar giriş yasagi uygulandığini gosteren) varmıdır, bir kaynak mevcutmu?

    Türkiye’ye tekrar giriş yaptiktan sonra ikamet belgemi alırsam eski yabanci kimlik numaramı mi veriyorlar yoksa yeni ve farklı mi oluyor?

    Ilginiz için teşekkürler.

    1. Sayın misafirimiz,

     Maalesef, öyle bir kaynağımız bulunmamaktadır. Ancak yakın zamanda buna ilişkin bir makale yazarak sizler için bir kaynak oluşturmaya çalışacağım.
     Diğer sorunuza gelince, eski Yabancı Kimlik Numaranız Türkiye’de ikamet izni almanız durumunda aktif oluyor. Yeni Yabancı Kimlik Numarası tesis edilmiyor.

     Saygılarımla,

     1. Çok yardımcı oldunuz Lale hanım. Teşekkür ederim.

      Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
      Saygılarımla.

 24. Merhabalar,
  Yabancıyım Ankara’da yuksek lisans öğrenciyim fakat fakülte değiştirdiğimden ikametimi 18 subat 2018 tarihinde iptal edildi, yeni ikamet icin 1 mart 2018 basvurdum ama randevu gününde, 22 mayıs 2018, personel bana türkiyeden çıkıp-giriş yapmam lazım dedi. Bu Haziranda ülkeme dönüyorum, acaba havalimanında cezasını ödeyip de istediğim gibi türkiye’ye giriş yapabilir miyim? ve ceza için binlerce TL ödemem gerekir mi? Cevabiniz için teşekkür ederim

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Mevcut ikamet izninizin iptal tarihi ile başvuruda bulunduğunuz tarih arasında bir boşluk olmasından dolayı, vize ihlalinde bulunmuşsunuz. Bu sebeple, Türkiye’den çıkış yaparak tekrar ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Bu konuda göç memurunun söylediklerini dikkate almanız gerekmektedir. Türkiye’den çıkarken para cezasını ödemenizi öneririz. Aksi takdirde hakkınızda sınır dışı kararı verilir. Para cezasını ödedikten sonra istediğiniz zaman Türkiye’ye V84 kapsamında giriş yapabilirsiniz. Yalnız giriş tarihinden itibaren 10 gün içinde ikamet izni başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

   Saygılarımızla,

    1. An** hanım, rica eder, eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

     Saygılarımızla,

 25. Merhabalar. Daha önce 1 kez vize ihlali yaptığım için ceza ödeyerek ülkeme döndüm ve 3 ay sonra geri döndüm ve ikamet izni aldım. Yalnız bu sefer uzatmayı yapmadım yine cezayı ödeyip cikicam benim dönüşüm en erken ne zaman ola bilir ? Azerbaycan vatandaşiyim. Şimdiden teşekkürler.

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Hakkınızda verilecek giriş yasağı kararı Türkiye’de kaldığınız kaçak süreye göre değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan, mevcut ikamet izniniz bittikten sonra ne kadar süre Türkiye’de kaçak ikamet etmiş olduğunuzdur.

   Saygılarımla,

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Hakkınızda verilen Ç 114 tahdit kodu hakkında adli işlemler yapılan yabancılara konulmaktadır. Eğer böyle bir durumunuz söz konusu değilse veya bu durumu hukuka aykırı buluyorsanız bize müracaat ederek durumun düzeltilmesi için yargı yoluna başvurabilirsiniz. Bu konuda yabancılar hukukunda uzman avukatlarımız size destek olacaklardır.

   Saygılarımızla,

 26. Merhaba bir tanıdığımızın kız arkadaşı ingiliz evlenmek istiyorlar fakat kız vize ihlali yapıyor ülkesine gidip cezayı ödeyip geri geri geliyor fakat 10 günlük başvuru sürecini bilgilendirme yapılmadığından bilmiyor 3 haftaya yakın kalıyor ve çıkış yaptığında 5 sene ceza alıyor.. çözümü olabilir mi teşekkürler

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Maalesef, yabancılar hakkında verilen giriş yasağını ve sınır dışı kararını kaldırma işlemi bulunmamaktadır.

   Sadece, Türk vatandaşı erkek arkadaşıyla evlenmeleri durumunda, Aile Birleşim Vizesi kapsamında Türkiye’ye gelebilir. Şuan için sınır dışı kararını kaldıracak başka bir işlem bulunmamaktadır.

   Saygılarımızla,

 27. Meraba men kecen yil mayis ayinin 25 de 312 tl para cezam vardi uzerimde para.olmadigi icin odeyemedim simdi benim esim turkiyede oturuyo azerbaycan vatandasidir kecen yil agustos ayinin 10 da bursa zubeyde hanim hastanesinde doguldu simdi oglumun senetleri duzelmesinde bende orda olmayiyim sinirdan birakmiyolar hemde cok hasta zor durumdalar ben nasil yapa bilirim? Gidip oglumu hasta oldugu.icin tedaviye etdirmeliyim sinirdan ne beni nede oglumu birakiyolar acaba kecerker bunlari anlatsam para cezami odeyip kece bilirmiyim 10.gun icinde oturma.iznimi almak sarti ile

  1. Merhaba, cezanızı ödemeden çıktığınız için deport işlemi uygulanmıştır. Sınıra gelip cezanızı ödeyip geçmeniz gibi bir durum mümkün değildir.

 28. Merhaba iyi günler! Benim turkiyeye giriş yasagim var ve ben bu halde Türküye den tranzit olarak gecebilirmiyim ? Havalimanını kullanarak

 29. merhaba,

  11 yıl önce giriş yapan ve daha önce hiç ikamet yada çalışma izni almayan bir arkadaşımız mevcut. bu kişi ile hasta bakıcı olarak çalışmak istiyoruz ancak bu işlemi yasal olarak yapmak istiyoruz. kendisi ülkesine döndüğünde 5 yıllık deport verileceğini bildiği için çıkış yapamıyor. okudum bilgilere göre artık deport çalışma izni ile kaldırılabiliyormuş ancak pasaportu kırmızı pasaport olduğu için bu uygulama onlara da geçerli midir? ceza olarak yaklaşık ne kadarlık bir mebla ödenir bu konuda bilgi rica ediyorum

  teşekkürler.

  1. Merhaba cezasını öderse deport olmaz, çalışma izni işlemleri için profesyonel başvuru ve danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 30. Selam kazakistan vatandaşıyım 2018 mayıs ayında geldim ve şimdi ülkeme dönmek istiyorum ceza parasını ödeyip ülkeme gidip 15 gün sonra dönebilirmiyim evlenmek için

  1. Merhaba, cezanızı ödeyerek çıkış yaparsanız şartlı giriş yaparak dönüş yapabilirsiniz ancak şartlı girişe izin vermek pasaport memuru insiyatifindedir.

 31. Selam benim kız arkadaş Türkiye’de 1 yıl deport yedi şimdi başka ülkede kendi ülkesine gitmeden Türkiye ye gelebilirmi?

  1. Merhaba, kendi ülkesine gönderin, tanıdık bir yaşlı bulun bakıcı olarak çalışma izni alarak 30 gün içinde getirelim arkadaşınızı, sitemizdeki iletişim numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

 32. Merhaba Göçmen Büro
  Benim akrabamın Türkiyeye 5 yıllık giriş yasağı var (2015 ),ablası orda ikamet ediyor (TC vatandaşı ),ve kardeşi burda -Azerbaycanda şu an (süresiz ikamet izni var ,Ahıska türkü ).
  Ablası veya kardeşi davetiye yollama prosedürü nasıl olur ?
  Teşekkürler şimdiden !

  1. Merhaba, davetiye vize almasını garanti etmez, en garanti yol çalışma izni alınmasıdır, profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden uygun fiyatlarla yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 33. Ülkesine gönderin, tanıdık bir yaşlı bulun çalışma izni başvurusuyla kısa sürede getirelim arkadaşınızı.İletişim numaralarımızdan ve ofisimize gelerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 34. Merhaba Azerbaycan vatandaşı olan bir tanıdığımız var sadece 1 veya 2 hata vizesi bittiği için deport etmişler. Şimdi bu tanıdığınızın sağlık problemi var türkiyede ameliyat olması gerekebilir nasıl deporu kaldırabiliriz? 3 senesi kaldı bunun parasını versek kaldıramazmıyız?

  1. Merhaba, tedavi olacağına dair hastane evrakları ile Türk Konsolosluğuna vize başvurusu yapabilir, vize çıkarsa cezasını da ödemek koşuluyla Türkiyeye giriş yapabilir. Akabinde oturum izni almak için bize ulaşın işlemleri yapalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.