Almanya

Almanya Vatandaşlarının Türkiye Göçmen Bürosuna Hoşgeldiniz. Türkiye’ye yapacağınız ziyaretler için gerekli olan tüm işlemleri sitemizde bulabilirsiniz. Türkiye vizesi,Türkiye Oturum İzni,Türkiye Çalışma İzni ,Türk vatandaşlığı,Türkiye’ye yatırım gibi karmaşık konularda uzman kadromuz ile sizlere sürecin başından sonuna hizmet vermekteyiz. Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin…

Alman Vatandaşları Türkiye Göçmen Bürosu

Bilindiği üzere ülkemize gelen yabancılar, ülkemizde, vize veya vize muafiyet süreleri kadar kalabilmektedirler. Bu süreden fazla kalmak isteyen yabancılar, Yabancılar Ve Uluslararası Koruma Kanunu’nda belirtildiği şekilde yetkili makamlara istenilen evraklarla başvurarak ikamet izni almak zorundadırlar.

Yetkili makamlar olarak belirlenen İl/İlçe Göç İdaresi Müdürlükleri her yabancı için ikamet amacına uygun müracaat almak üzere görevlendirilmiştir.

İkamet izni başvuruları yabancı tarafından bizzat yapılabildiği gibi yabancının yasal temsilcisi ya da avukatı aracılığıyla da yapılabilmektedir. Ancak İdare, gerekli görmesi halinde başvuru sırasında yabancının hazır bulunmasını isteyebilmektedir.

İl/İlçe Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından alınan ve olumlu olarak değerlendirilen ikamet izni talepleri Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne sistem üzerinden gönderilmekte ve ikamet kartının basımının yapılması sağlanmaktadır.

Merkezde basımı tamamlanan ikamet kartları posta yoluyla yabancılar tarafından başvuru esnasında verilen adrese gönderilmektedir.

Comments 6

 1. Harun says:

  Merhaba. Sevgilim ile evlenmeyi dusunuyoruz kendisi alman ve almanyada yasamayi dusunuyoruz suanda turkiyede yasiyoruz. Sorum sudur.
  2015 yilinda internet uzeri dolandiriciliktan nitelikli dolandiricilik hukum giydim. ve suanda adli sicil kaydim 1 yil sonra silinecek ve temiz olacak fakat adli arsiv kaydimdan silinmesine 11 yil var. AMERIKA , KANADA adli ARSIV kaydi istemekteymis. Almanya istemiyor diye soylendi. Size sormak istedim. Vize almak istedigimde ve daha sonra VATANDASLIK olsun gocmenlik hakki olsun herhangi birini kazandigimda adli sicil ARSIV kaydi istenir mi? Eger istenirse dolandiricilik yaptigim gozukecek fakat adli sicil kaydim temiz olacak 1 yil sonra. Almanyada dolandiricilik nasil bir kefeye konuyor? uyusuturucu gibi ciddi bir suc olarak mi gorunuyor? Sansim var midir?
  Adli sicil kaydim tamamen temiz. Fakat Arsiv kaydimin silinmesine 11 YIL var.
  Ne gibi bir durum olusur? Mail adresime donmenizi bekliyorum. Tesekkurler.

  • Göç Danışmanı Ayşe says:

   Harun bey merhaba; Türk kanunlarında vatandaşlık olarak sorgulamak gerekirse başvuru yaptığınızda siciliniz ayrıntılı olarak incelenmektedir. Bu nedenle geriye dönül dahi olsa sicil kaydınız ortaya çıkacaktır. Ama her ülkenin mevzuatı ve yasal içerikleri değişkenlik gösterdiğinden bunu en iyi başvuru yapmak istediğiniz ülkeden öğrenebilirsiniz. Biz Göçmen Büro olarak sadece Türkiye’ye gelmek isteyen yabancılar için ikamet izni, çalışma izni, vatandaşlık ve evlilik işlemlerinde danışmanlık vermekteyiz. Onun haricinde diğer ülkeler için başvuru düşünürseniz yasal mevzuatı incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

 2. Sinan Yardımcı says:

  Merhaba değerli hocam sizden bir bilgi almak istiyorum. türkiyedeyim almanyaya çalışmaya gidecem 3.5 ay önce evraklarım verildi ordan yabancı şubeye. ön onay belgesini bekliyorum şu an ama ortalama ön onay süreci 1 ay ile üç ay arası sürüyor diyorlar benimki 4 üncü aya girecek. Ordan davetiye yapan şirket sahibi arkadaşımda sıra çok biraz daha beklemen gerekir diyor. Şuan da evraklarım göç bürosundaymış. Tahmını evraklarımın tarafıma gelme suresı ne kadar sureyı bulur. Direk ordan bilgi alabilecegımız bır maıl adres var mı
  Cevap için şimdiden Tesekkur ederim iyi günler.

 3. Sude says:

  İyi günler dilerim
  Benim sevgilim almanyada ilticaydı ve deport yedi ve 2 yıl ceza yedi sanırım evlenmeyi düşünüyoruz ve evlenince bu ceza kalkar mı bunu öğrenmek istiyoruz.
  Bu bilgileri öğrene bilme sanşım var mı acaba ?
  Şimden teşekkür ederim

  • oleg Emuraki says:

   Merhabalar,
   Göçmen Büro, Türkiye’de yaşayan yabancılara yöneliktir. Sizin sorunuz hakkında maalesef bilgi sahibi değiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Start WhatsApp
Whatsapp
Hello, How can i help you?