Almanya

Almanya Vatandaşlarının Türkiye Göçmen Bürosuna Hoşgeldiniz. Türkiye’ye yapacağınız ziyaretler için gerekli olan tüm işlemleri sitemizde bulabilirsiniz. Türkiye vizesi,Türkiye Oturum İzni,Türkiye Çalışma İzni ,Türk vatandaşlığı,Türkiye’ye yatırım gibi karmaşık konularda uzman kadromuz ile sizlere sürecin başından sonuna hizmet vermekteyiz. Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin…

Alman Vatandaşları Türkiye Göçmen Bürosu

Bilindiği üzere ülkemize gelen yabancılar, ülkemizde, vize veya vize muafiyet süreleri kadar kalabilmektedirler. Bu süreden fazla kalmak isteyen yabancılar, Yabancılar Ve Uluslararası Koruma Kanunu’nda belirtildiği şekilde yetkili makamlara istenilen evraklarla başvurarak ikamet izni almak zorundadırlar.

Yetkili makamlar olarak belirlenen İl/İlçe Göç İdaresi Müdürlükleri her yabancı için ikamet amacına uygun müracaat almak üzere görevlendirilmiştir.

İkamet izni başvuruları yabancı tarafından bizzat yapılabildiği gibi yabancının yasal temsilcisi ya da avukatı aracılığıyla da yapılabilmektedir. Ancak İdare, gerekli görmesi halinde başvuru sırasında yabancının hazır bulunmasını isteyebilmektedir.

İl/İlçe Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından alınan ve olumlu olarak değerlendirilen ikamet izni talepleri Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne sistem üzerinden gönderilmekte ve ikamet kartının basımının yapılması sağlanmaktadır.

Merkezde basımı tamamlanan ikamet kartları posta yoluyla yabancılar tarafından başvuru esnasında verilen adrese gönderilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.