Hakkımızda

BİZ KİMİZ? 

Göçmen Büro Danışmanlık 2004 yılından itibaren 16 yıldır Türkiye’den yurt dışına çıkmak isteyen veya yurt dışından Türkiye’ye gelmek isteyenlere vize danışmanlığı hizmeti veren Vize Merkezi A.Ş’nin bir iştirakidir.

Göçmen Büro özellikle Türkiye’de yaşayan veya yaşamak isteyen yabancılara vize, oturma izni, çalışma izni, eğitim, sağlık, sosyal güvenceler gibi yasal konularda danışmanlık veren bir şirkettir. Göçmen Büro Danışmanlık 15 Yıllık tecrübe, alanında uzman avukat, göç ve vize danışmanlarından oluşan 40 kişilik profesyonel ekiple hizmetine devam etmektedir.

Göçmen Büro danışmanlık ofisi olarak yılların bize kattığı deneyimle birlikte başvuru süreçlerinizin yürütülmesinde destek vermekteyiz. Yurt dışında Türkiye’ye gelmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin ülkeye gelişi, burada yasal kalış hakkı sağlanması olarak bütün sürece destek vermekteyiz.

Kısa dönem ikamet izni: Türkiye’ye e-vize, vize muafiyeti ya da basılı vize ile gelmiş kişiler kendilerine de tanınan süreden daha uzun bir zamanla burada kalmak isterlerse o halde durumlarına uygun olarak kısa dönem ikamet izni kategorisine başvurmaları gerekmektedir.

  1. Kısa dönem öğrenci ikamet izni
  2. Kısa dönem mülk alarak ikamet izni
  3. Kısa dönem çalışma izni
  4. Kısa dönem aile ikamet izni

olmak üzere 4 kategori altında başvuru kabul etmektedirler.

Biz sizin kalış talebinize ve amacınıza bağlı olarak sizin için en uygun kısa dönem ikamet izni kategorisi başvurunuz için yol haritası çizerek sürece başlamaktayız. Her kategori kendi özelinde farklı yeterlilikler ve gereklilikler içermekte olup bunları sağlayıp sağlamadığınıza bağlı olarak en doğru kategoriyi seçmemiz gerekmektedir. Size gerekli evrakları, nasıl ve nereden temin edeceğinizi, hassasiyet gösterilmesi gereken özel noktaları belirterek evrakları hazırlamanızı sağlamaktayız. Hazırladığınız bu evraklar ve sizin kişisel bilgilerinizi sunmak amacı ile verdiğimiz formla birlikte ikamet izni başvurunuzu yapabilmekteyiz. Başvuru içerisinde alınan randevuda uzmanımız size eşlik etmekte olup süreci beraber yönetmekteyiz. Başvurunuz onaylandığında ise başvuruda yaşadığınızı belirttiğimiz ikamet adresiniz kısa dönem ikamet izni kartınız ulaşmaktadır.

Uzun dönem ikamet izni: Bu kategoride 8 yıl ara vermeksizin ikamet izni almış her defasında uzatma başvurusu ya da geçiş başvuruları yaparak bunlar arasında açıkta süre kalmaksızın Türkiye’de ikamet izni olan kişiler bu kategori özelinde başvuru yapabilmektedirler. Sizin önceki ikametlerinizi de inceleyerek başvurunuz hakkında gidiş yolu çizebilmekteyiz. Bu uzun dönem ikamet izni kategorisinde kişiler bir daha yenileme yapmaksızın Türkiye’de sınırsız olarak yaşayabilme hakkı kazanabilmektedirler. Bu ikamet izninizin vatandaşlıktan farkı kişilere seçme seçilme ve askerlik gibi belli hakların ya da zorunlulukların tanınmamasıdır. Fakat kişi Türkiye’de çalışmak ister ise o halde ayrıca çalışma izni alması gerekmekte olup bu ikamet türü sadece sınırsız ikamet olarak tanımlanmaktadır.

Vatandaşlık: Kişiler farklı yollarla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık başvuruları yapabilmektedirler.

İstisnai yolla Türk vatandaşlığının elde edilmesi; bu kategori özelinde çok farklı şekillerde elde etme yolları olup hepsini tek tek irdelemek mümkün değildir. Bunlar başvuru özelinde değerlendirilir. Bu kategoride en çok bildiğimiz yatırım yolu ile Türk Vatandaşlığının elde edilmesidir. Kişi 250.00$ tutarında yatırım yaptıktan sonra bu yolla vatandaşlık hakkı alabilmektedir. Bu hak kişinin yasal eşi ve 18 yaş altı çocuklarına da tanınmaktadır. Eğer çocuklar 18 yaştan büyük ise bu kapsama dahil olamazlar.

Çalışma izni yolu ile Türk vatandaşlığının elde edilmesi: Kişi 5 yıl boyunca ara vermeksizin çalışma izni ikameti ile ülkede bulunmuş ise bu şekilde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı başvurusu hakkı elde etmiş olur.

Aile ikameti ile Türk Vatandaşlığının elde edilmesi; Aile ikamet izni almak için ya evlenilen kişi Türk vatandaşı olacak ya da çalışma izni ile Türkiye’de yaşıyor olacaktır. Bu şekilde eşini ülkede yaşamaya getirmek amacı ile aile ikamet izni başvurusu yapılmaktadır. Aile ikamet izni sahibi olan kişi 3 yıl boyunca ara vermeksizin bu kategori üzerinden devam eder ise 3 yılın sonunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık başvurusu yapma hakkı kazanmış olur.

Her vatandaşlık kategorisi kendi özelinde farklı kriterler içermekte olup bunlar siz başvuruya karar verdiğinizde vatandaşlık uzmanımız tarafından değerlendirilecek ve sizle paylaşılacaktır.

Evlilik işlemleri: Yabancı uyruklu biri Türkiye’de evlilik işlemi gerçekleştirmek ise kişiden doğum belgesi ve bekarlık belgesi talep edilmektedir.  Bu belgeler apostilli olarak getirilip yeminli tercümanda noter onaylı olarak çevirtilmelidir. Evraklar çoğu zaman şahsen ve ülkeden temin edilebiliyor olsa da bazı ülkeler vekaleten ülke üzerinden ya da konsolosluk üzerinden temin edilmesine imkan sunmaktadır. Böyle durumlarda biz evrağı sizden alacağımız vekalet ile alarak apostilli, yeminli tercümanlı ve noter onaylı olarak sunabilmekteyiz. Bunun sonrasında nikah gününüzün alınması, nikahta yeminli tercümanın bulundurulması, sağlık raporlarının alınmasında uzmanın size eşlik etmesi gibi işlemlerle size hizmet vermekteyiz.

Türkiye Elektronik Vizesi: Türkiye’ye gelişte e-vize uygulamasına tabi olan ülkeler için online olarak başvuru yaparak seyahatiniz için size vizeniz temin edilebilmektedir. Siz ülkenizde iken seyahatinizden önce bizimle irtibata geçerek bu hizmetimizden faydalanarak rahatça Türkiye’ye giriş yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm hizmetlerimizin dışında sizin başvurunuza özel olarak almak istediğiniz bir danışmanlık hizmeti varsa göç danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Göç danışmanlarımızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Yılların bize katığı deneyim, uzman kadromuz ve güvenle bütün başvurularınızda size danışmanlık vermekteyiz.

Göçmen Büro olarak başvurularınızda sizlere güvenle danışmanlık verebilmemiz için, İzmir’de 0232 335 15 78, Bursa’da 0224 322 06 46, Antalya 0242 255 07 24, Ankara’da 0312 963 10 49, İstanbul’da 0212 706 79 67 numaralı iletişim adreslerimiz üzerinden göç danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. iletisim@gocmenburo.com üzerinden de e-posta yolu ise sizlere yardımcı olabilmekteyiz.

logo2x

İLETİŞİM FORMU

Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Start WhatsApp
Whatsapp
Hello, How can i help you?