İstanbul Şubesi

Adres
Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78 Tahtaburunyan/Birlik Apt. D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL
Telefon & Faks
+90 212 970 02 88

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00
Cumartesi: 10.00 – 14.00
E-Posta Adresi
info@gocmenburo.com

 

Göçmen Büro İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Türkiye Vizesi, oturma izni ve çalışma izni gibi yabancı ülke vatandaşlarına özel hizmetleri Göçmen Büro İstanbul şubesi aracılığı ile yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Bu tip işlemler ile ilgili başvurunuzu en pratik şekilde gerçekleştirmek için bu web sayfasını okumanızı tavsiye ediyoruz. İstanbul şubemizden başvuru yapmak isteyen kişiler, şubemizi şahsen ziyaret edebilirler. Ayrıca tüm başvuru işlemlerinizi bizzat şubelerimizi ziyaret etmenize gerek kalmadan da gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemizde mevcut olan iletişim numaralarımızdan ya da info@gocmenburo.com e-mail adresimizden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm sorularınız ve başvuru yapacağınız işlem hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da evrak listesi talebinde bulunmak için Whatsapp hattımız üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Talebiniz sonrasında Göçmen Büro İstanbul şubesindeki danışmanlarımız en kısa sürede başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

 

İstanbul Göçmen Büro Bilgileri

Göçmen Büro İstanbul şubesindeki danışmanlarımızın başvuru yapacağınız alanda ve kişisel durumunuza özel olarak oluşturduğu evrak listesini ve sizden istenen bilgileri girdiğini formları tam ve doğru olarak hazırlayınız. Tüm evraklarınızı eksiksiz olarak hazır ettikten sonra danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde evraklarınız ve formlarınız danışmanlarımıza ulaşmadan başvuru işlemlerinize başlanamayacaktır. Evraklarınızı ne şekilde Göçmen Büro İstanbul şubemizde bulunan danışmanlarımıza ulaştıracağınız sizin takdirinizdedir. Şubemizi dilediğiniz zaman randevu almadan bizzat ziyaret edebilir ve evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Bunun yerine evraklarınızı kurye veya kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca fiziksel olarak göndermenize ihtiyaç olmayan tüm evrakları ve formları danışmanlarımızla iletişime geçerek e-posta olarak gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz evraklarda bir yanlışlık veya eksiklik tespit edilirse sizden yeniden evrak talep edilebilir. Bu durumda başvurunuzun en kısa zamanda yapılabilmesi için yeniden istenen evrakları hazırlayarak İstanbul şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırınız.

 

Göçmen Büro İstanbul Çalışma Saatleri

Pazartesi’den Cuma’ya: 08.30 – 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi: 10.00 – 14.00 saatleri arasında Göçmen Büro İstanbul şubesi hizmetinizdedir.

Göçmen Büro İstanbul şubesini ziyaret etmek için önceden randevu almanız gerekmemektedir. Çalışma saatleri içinde her zaman şubemizi ziyaret ederek danışmanlarımızla görüşebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tekirdağ, Balıkesir, Kırklareli, İzmit, Adapazarı, Kocaeli, Edirne, Sakarya, Çanakkale Bilecik, Bursa ve Yalova illerinde ikamet eden ve oturma izni ya da çalışma izni vb. işlemler için başvuru yapmak isteyen herkes İstanbul şubemiz aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirebilir.

 

Oturma İzni İstanbul İçin Gerekli Evraklar

 1. İkamet İzni Başvuru Formu (Uzun Dönem, Kısa Dönem, Öğrenci, Aile ya da Uzatma için)
 2. Pasaport veya pasaport yerine geçen belge
 3. Son 6 ay içinde arka fon beyaz olarak çekilmiş biyometrik fotoğraf
 4. Sağlık Sigortası (18 yaşından küçük ya da 65 yaşından büyük kişilerden sağlık sigortası istenmez, ancak sağlık sigortası bulunan kişiler sigortalarını ibraz etmelidir)
 5. Evlilikle İlgili Belgeler
 6. Adres Belgesi
 7. Geçim Belgesi (Yabancıyı, Türk vatandaşı eşini, yabancı eşi kapsayan)
 8. Adli Sicil Kaydı Belgesi
 9. Öğrenci belgesi
 10. 18 yaşından küçüklerle ilgili belgeler:
 • Anne veya babadan birisinin oturma izni müracaatı sırasında bulunmaması durumunda bulunmayan ebeveynden alınmış muvafakat belgesi,
 • Anne veya babadan birisi ölmüş ise ölen eşin ölüm belgesi
 • Anne ve babası boşanmış iseler çocuğun velayet belgesi
 • Çocuğun anne ve babasının evli ise evlilik cüzdanı)
 1. Diğer belgeler (varsa evlilik cüzdanı, boşanmaya ilişkin mahkeme kararı, ölüm belgesi vb.)
 2. Son 3 yılda sosyal yardım alınmadığına dair belge
 3. Önceki ikamet izinlerin fotokopileri (varsa asılları)

 

Çalışma İzni İstanbul İçin Gerekli Evraklar

 1. Çalışma İzni Başvuru Formu
 2. Müracaat tarihinde geçerli en az 6 ay süreli bir oturum izni
 3. Pasaport fotokopisi (Pasaport, çalışma izni başvurusundan itibaren en az 60 gün daha geçerli olmalıdır)
 4. Mesleki hizmetler kapsamında çalışacak yabancılar ile Bakanlığın gerekli görmesi halinde diğer mesleklerde çalışacak yabancılardan Türkçe onaylı çeviri ya da resmi makamlarca onaylı diploma veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi, pilot olarak çalışacak yabancılar için pilot lisansı örneği)
 5. Yabancı sanatçı çalıştıracak Belgesi olan Turizm İşletmeleri için, Türkçe ve yabancının anadilinde düzenlenmiş iş sözleşmesi ve onaylı tercümesi ya da resmi makamlarca onaylı Bonservis)
 6. Mesleki hizmetler gerçekleştirmek için başvuruda bulunan yabancının yukarıdaki yer alan belgeler haricinde, yurt dışında yüksek lisans yapması halinde diploması ya da mezuniyet belgesi
 7. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğretim kurumlarında görev alacak yabancılar için Milli Eğitim Bakanlığından alınmış yabancının yeterliliğini gösterir belge (ön izin)
 8. Sağlık Bakanlığına bünyesinde hizmet veren bazı özel sağlık kurumlarında çalışacak yabancı sağlık görevlileri için İl Sağlık Müdürlüğünden temin edilecek mesleki yeterliliğe dair belge (ön izin)
 9. Havacılık sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde istihdam edilecek yabancı pilotlar için Türkçe çevirisi yapılmış yeminli mütercim ya da resmi makamlarca onaylı Pilot Lisansı

Paylaşmak Güzeldir