Türkiye Turistik Vize

Türkiye Turistik Vize

Vize, en basit tabiri ile bir devletin resmi makamlarınca ülkesine seyahat edecek yabancılara verdiği ve pasaportlarına işlediği izin belgesidir. Devletler ulusal egemenlik yetkilerini kullanarak ülkelerine seyahat edecek yabancıları uyruklularına göre farklı vize rejimlerine tabi tutmuştur.

Her yıl ülkemize tatil yapmak amacı ile çok sayıda turist gelmektedir. Bunların bir kısmını Türkiye’nin muafiyet uyguladığı ülke vatandaşları, bir kısmını da vize rejimi uyguladığı ülke vatandaşları oluşturmaktadır. Türkiye’nin uyguladığı vize rejimi karşılıklılık ilkesi gereğince, ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir.

 Türkiye’nin vize uyguladığı ülke vatandaşlarının ülkemize gelmeden önce vize almaları gerekmektedir. Türkiye’ye tatil, seyahat ve turizm amacı ile gelen yabancıların Türkiye Turistik Vize Başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Türkiye Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik Vize başvuruları, kural olarak, yabancının daimi ikamet ettiği ülkenin Türkiye Cumhuriyeti dış temsilciliğinden alınmaktadır. Ancak bazı ülke vatandaşları dış temsilciliğe fiilen gitmeden turistik vize başvurularını elektron ortamda yapabilmektedirler. Vize başvurusunda bulunan yabancıdan gelir durumunu gösterir belge, geri dönüşü destekleyen belge, otel rezervasyonu ve davetiye talep edilmektedir. Buradaki amaç, kişinin ziyaretinin amacına uygun olup olmadığını kontrolünün sağlanmasıdır.

Türkiye’ye vize başvurusunda bulunan yabancıların vize bitim süresinden sonra en az 60 gün geçerli pasaport veya pasaport yerine geçerli belgeye sahip olması istenmektedir.

 Türkiye’ye gelmek için, yabancının davet mektubu ile turist vize başvurusunda bulunduğu durumlarda, davet mektubunda davette bulunan Türk vatandaşının kimlik numarasının, ikamet adresinin, iletişim numarasının, yabancının kalacağı sürenin ve hangi amaçla geldiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunan yabancının davet eden Türk vatandaşı ile akrabalık ilişkisinin bulunduğu durumlarda, bunun davet mektubunda belirtilmesi istenmektedir. Ayrıca, davet edenin yabancının bütün barınma masraflarını üstleneceğini belirttiği durumlarda, başvuru sahibinin yeterli maddi düzene sahip olması aranmaz. Bu durumda, davet eden kişinin gelir durumunu gösterir belge istenmektedir.

Yabancıya davet mektubu yollayan her zaman gerçek kişiler (şahıslar) olmayabilir, bazen tüzel kişiler de davet mektubu yollamaktadır. Şirketlerin, kurumların davet mektubu yolladığı durumlarda, vergi levhası talep edilmektedir. Ayrıca, davetiye gönderilen yabancının iaşe ve ibatesinin bu kurum tarafından karşılanacağının beyan edilmesi istenmektedir. Bu durumda yabancıdan yeterli maddi düzene sahip olduğuna dair belge istenmemektedir. Söz konusu belge davet eden kurum tarafından verilmektedir.

Turistik vize başvurusunda, yabancıdan geri dönüşü destekleyen belge istenmektedir. Konsolosluğun bu belgeyi istemekteki amacı kişinin geri dönüşüne ilişkin emare oluşturmaktır. Özellikle, ekonomisi gelişmeyen ve yüksek oranda işsizlik sorunu olan ülkelerin vatandaşları gayri resmi olarak çalışmak amacı ile Türkiye’ye turistik vize alarak gelmekteler.  Resmi makamlar yasalara aykırı göçün önünü almak için geri dönüşü destekleyen belge istemektedir. Yabancının ülkesinde malvarlığı veya daimi işi bulunduğuna dair belgeler destekleyici belge olarak kabul edilmektedir. Örneğin, kişinin maaş bordrosu, çalışdığı yerden faaliyet belgesi, öğrenci belgesi ve evrakları, banka hesap dökümü, taşınmaz emlak tapusu destekleyici belge olarak sayılmaktadır.

Türkiye Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Türkiye Dış Temsilciliği aracılığı ile turistik vize başvurusunda bulunan yabancıların randevu gününde bütün belgeleri hazır ederek randevuya bizzat gelmeleri istenmektedir. Elektronik vize başvurularında ise, online başvuru formu doldurulacak, talep edilen belgeler taranarak sisteme yüklenecektir. Türkiye’nin turistik vize başvurularında istediği belgeler ülkeden ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte, kural olarak, aşağıdaki belgeler istenmektedir.

 • Pasaport veya yerine geçerli belge;
 • Biyometrik Fotoğraf;
 • Gelir durumunu veya davet eden kişinin gelir durumunu gösteren belge;
 • Uçak rezervasyonu;
 • Otel rezervasyonu veya davetiye;
 • Geri dönüşünü destekleyen belge (Tapu, işyeri izin belgesi, maaş bordrosu, banka dekontu vs.);
 • Seyahat Sigortası.

 Türkiye Vizesi Başvuru Taslak Bilgi Formu

Paylaşmak Güzeldir

64 Comments

 1. davet mektubu nasıl yazılr benim eşimin kardeşi 2 aylığına gelecek ,bileti alınmış ama davet mektubu nasıl yazılır bilmiyorum yardımcı olursanız seviniri saygılar

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Davet eden kişinin, T.C Kimlik numarası, açık kimliği, davetli listesi, ikamet adresi, irtibat numarası, kalınacak süre ve amaç, başvuru sahibi ile akrabalık bağının olup olmadığı bilgilerinin bulunması gerekmektedir.

   Saygılarımızla,

 2. Biz turkiye ya gelmek istiyor binm akralarm orda gormek istiyoruz vize verin ne olur ben annem babam orda 4 yil gormedi ben ?

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Türkiye Vize başvurularında, karar mercinin T.C. Dış Temsilciliği olduğunu bildirmek isteriz. Başvurunuzu bizim aracılığımızla yaparak, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.Vize danışmanlarımız size eksiksiz ve doğru başvuru yapmanız konusunda yardımcı olabilirler.

   Saygılarımızla,

    1. Sayın misafirimiz,

     Vize başvurusunda size yardımcı olabilmemiz için, sizinle ilgili bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Şöyle ki, Türkiye’nin uyguladığı vize rejimi yabancının uyruğunda bulunduğu ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle, hangi ülke vatandaşı olduğunuza göre tabi olduğunuz vize rejiminin tespiti gerekmektedir. Daha önce Türkiye’de bulunup bulunmadığınızı, hakkınızda sınır dışı kararı olup olmadığını bilmemiz gerekmektedir. Nihayet Türkiye’ye seyahat amacınız ne olduğu, memleketinizde aylık gelirinizin olup olmadığını bilmemiz gerekmektedir.

     Saygılarımızla,

     1. Merhaba benim de kız arkadaşım filipinli türkiye de hiç bulunmadı orada çalıştığını gösterir maaş bordrosu da var gerekirse bende davet gönderebilirim bana bu konuda yardımcı olmanız mümkün mü kısaca detayları paylaşırsanız sevinirim

 3. Merhaba. Benim akrabam ziyaret amaçlı Türkiye gelecek. Turistik vize davetiyesi yollamak istiyorum. Nereye yollamalıyım. Elektronik ortamdan e-mail olarak belgeleri ve davetiyeyi yollayabilir miyim

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Öncelikle, sorularınızı yanıtlayabilmek için akrabanızın hangi ülke vatandaşı olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Ülkelere göre Türkiye’nin uyguladığı vize rejimi ve vize başvurusunda talep edilen belgeler değişiklik arz etmektedir.

   Saygılarımızla,

    1. Ro*** hanım,

     Almanya vatandaşlarına uygulanan vize muafiyeti kapsamında akrabanız her hangi bir vize işlemine gerek kalmaksızın Türkiye’ye turistik ziyarette bulunabilir.
     Almanya vatandaşları vize muafiyeti kapsamında 180 günde geçerli olmak üzere tek girişte en fazla 90 gün kalabilirler.

     Saygılarımızla,

 4. iyi günler
  Özbekistan’dan Türkiye’ye turist vizesi alarak 90 gün konaklamak isteyen bir kişi için davet mektubu gönderilse turist vizesine red yada kabul gelme ihtimali nedir tecrübelerinizden yola çıkarak cevaplarsanız sevnirim. Davet mektubu gönderilip turist vizesi beklemek zaman kaybı mıdır ayrıca ortalama olarak kaç günde turist vizesi çıkmaktadır
  şimdiden cevabınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Türkiye’nin uyguladığı vize muafiyeti kapsamında Özbekistan vatandaşları her hangi bir vizeye gerek duymaksızın Türkiye’ye seyahat edebilmektedirler. Türkiye, Özbekistan vatandaşlarına 30 günlük vize muafiyeti tanımakta olduğundan 30 günden daha uzun bir süre Türkiye’de kalmak isteyen yabancıların ikamet izni almaları gerekmektedir. Kural olarak, vize muafiyeti tanınan yabancılara turistik vize verilmemektedir. Ancak yabancı kendine tanınan 30 günlük vize muafiyetinden daha uzun bir süre turistik seyahati planlaması sebebiyle vize başvurusunda bulunabilir. Vize başvurusunda bulunan yabancının Türkiye’den gönderilen davet yazısı sunması veya konaklayacağı oteli bildirmesi gerekmektedir. Vize başvuru sonuçları yabancının başvuruda bulunduğu temsilciliğe göre değişiklik göstermektedir.

   Saygılarımızla,

 5. Endonezya vatandaslarinin umuma mahsus pasaportla vize almasi kolaymi… internet uzerinden basvurduklari zaman cevap ne kadar surede gelir.. turkiyede konaklamayacak vize Alan kisi transit gecerek.. kuzey kibris Turk cumhuriyetine gelecek… Son olarak kredi karti veya banka kartiyla talep edilen vize ucretini dolar degil Turk parasi yatirsak olurmu lutfen yardim edin lutfen??

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Endonezya vatandaşlarına vize rejimi uygulanmakta olup, Endonezya uyruklu yabancının transit geçişlerde dahi vize alması gerekmektedir.
   Endonezya vatandaşları aynı gün içinde sonuçlanan elektron vize alabilmektedirler. Bizimle iletişime geçerek vize uzmanlarımıza Türkiye elektron vizesi düzenletebilir, ödemeyi ister dolar, ister TL olarak ödeyebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

 6. Merhaba,
  Türkiye’de kalan ve öğrenci ikameti olan bir yabancı uyruklu kişi, ailesinden annesini, babasını ve kardeşini davet mektubu yoluyla Türkiye’ye getirebilir mi?
  Evet ise bunu yapmak için gereken işlemler nelerdir?
  Uyruk: Filistin

  Saygılarımla,

  1. Sayın misafirimiz merhaba,

   Davet yazısını yollayan kişinin Türkiye’de çalışan biri olması gerekmektedir.Öğrenci birinin davet ettiği kişilerin iaşe ve ibate masraflarını karşılayacak durumda olmaması sebebiyle ret alma olasılığı yüksektir. Davet yazısının çalışan Türk vatandaşı tarafından gönderilmesi vize sonucuna olumlu etki edecektir.

   Saygılarımızla,

 7. Öncelikle çok bilgilendirici bir sayfa verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim .
  Ben Mısırda yaşayan arkadaşıma davet mektubu yazmak istiyorum. Bu davet mektubunu nasıl yazarım hangi bilgileri içermeli ve mektubu yazdıktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim . Posta yoluyla arkadaşıma mı göndermeliyim ?

  1. Merhaba, ofisimize gelerek detaylı uygun fiyata danışmanlık hizmeti alabilir ve arkadaşınızın vize almasını sağlayabilirsiniz.

 8. Lütfen yardımcı olun. Ben Mozambik vatandaşıyla resmî nikah ile evlendim. Aralık ayının 26 sında eşime türkiye vizesi olmak için başvuru yaptık. Mozambik Maputo büyük elçiliğinde. Ben orada fazla kalamazdım. Vizem bitti bende Aralık 28 de Türkiye’ye döndüm. O zamandan beri karıma Türkiye vizesinin çıkmasını bekliyoruz. Bu gibi önemli işlemlerim aile için çok önemli ve öncelik verilmeli. Lütfen bir an önce karım için Türkiye vizesinin onaylanmasını istiyorum. Gerekli her yeri aradım. Dış işleri bakanlığını aradım, vize çağrı merkezini aradım, İstanbul’da göç idaresine gittim. Bu üç devlet dairesi de birbirlerine yönlendirdi. Bunlar için için bir evrak işi gibi görünüyor. Oysaki ben sabırsızlık ve çaresiz bekliyorum. Aranmadığım hiç bir yer kalmadı. Lütfen gereğinin yapılmasını istiyorum. İlgilenin lütfen.

  Benim adım: Zübeyir Gunes Tel:05355918093
  Karım: Cristolda Flomena Cumbi Gunes

 9. Merhaba suudi arabistanda yaşayan bir yatırımcım için davetiye göndermem lazım kendisi suudi vatandaşı değil ve vize davet mektubunu türkiye konsolosluğuna mı göndermem lazım direkt olarak yoksa yatırımcıma gönderip kendisimi götürmesi lazım teşekkür ederim

  1. Merhabalar,

   Yatırımcıya gönderin postayla, vize evraklarının arasına koyması gerekiyor.

 10. Pakistan dan bir arkadaşıma davet mektubu gönderdim eksiksiz evraklarla vize başvurusunda bulunsa kaç günde vizesi sonuçlanır?

 11. Merhabalarr benim bir akrabam kanadadan türkiyeye gelecek Ama pasaportu Afghanistan pasaportu ve Türkiye vize istiyor ne yapmaliyiz yardimci olurmusunuz?

 12. Merhaba ben afghanistan vatandaşı yim eşim ve iki çocuğum türkiye devet etmek istiyorum viza almam icin hangi evraklare gerek var

 13. merhaba erkek arkadaşım pakistan vatandaşı 3 ay sonra Türkiyede evlenmeyi düşünüyoruz.turistik vize ile evlilik olur mu?veya vize alma konusunda bize yardımcı olabiliyor musunuz?teşekkürler

 14. Merhaba

  Benim annem suriye vatandaşı,türkiyeye gelebilmesi için vize başvurusunda bulunacak. Şu anda da Lübnan’da ikamet etmekte. Ordan sormuşlar benim davet mektubu yollamam gerekiyormuş. Nereye hangi yolla göndermem gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

 15. Merhabalar, benim eşim Almanya-da ve mavi pasaportu var. Türkiye’ye turistik vizesi almak istiyor. Ayrıca biz Türkiye vatandaşı değiliz. Hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor?

  1. Merhabalar,

   Neden mavi pasaport aldınız? Almanyadaki Türk konsolosluğundan öğrenebilirsiniz.

 16. Merhaba ben Arnavutluktaki bir arkadaşım icin vize daveti göndericem fakat şartları bilmiyorum, e-posta şeklinde gönderim yapa bilir miyim? Herhangi bir noter onayı gerekiyor mu , davet mektubu iç şekli nasıl olmali bir şekil şartı var mıdır? Benim kimlip fotokopimin vs. Gonderilmeside gerekir mi ?

 17. kolay gelsin tanzanyadan kız arkadasımm gelecek.vıze ıcın buyulecilige yazdım bir dunya belge istemişler.bunlarıın ıcınden hepsını hazırlamamıza gerek oldugunu dusunmuyorum.çunku sadece turıstık olarak gelecek ve 3 ay sonra geri donecek
  I) Required Documents
  a) Passport and passport copy (valid minimum 6 months on the date of application)
  b) Two passport size pictures of 6 cm by 5 cm (60 mm x 50 mm) with completely pure white background.
  (Pictures should be attached with a paperclip to the visa application form, not stapled.)
  c) Visa application form (duly filled). Should there be any missing information in the form, the application
  will not be accepted.
  d) Reference letter from the company in Tanzania
  e) Invitation letter from a Turkish company / Turkish Citizen / Organizing Committee in Turkey + Notary Letter
  f) Business License (Copy)
  g) Taxpayer Identification Number (TIN) Certificate (Copy)
  h) Certificate of Registration (Copy)
  i) Extract from Register (Copy)
  j) Personal bank statement (up to date)
  k) Return flight booking (In some cases, applicants will be asked to submit their return ticket, not booking)
  l) Hotel Booking
  m) Certificate of Birth (Copy)
  n) Certificate of Marriage (Copy) if travelling with the spouse
  o) Medical report and police clearance
  p) Travel Insurance
  II) Visa Procedure
  a) All visa applications should be made in person to the Embassy. An interview will be made with
  applicants by the Visa Consular. No organization other than the Embassy is authorized to evaluate visa
  applications.
  b) For those applicants who are not Tanzanian citizens, valid Tanzanian residence/work permit should
  also be submitted.
  c) All applicants are recommended to apply for visa at least one week before their travel date.
  d) In some cases the visa procedure might take longer due to waiting for the instructions of Turkish
  Immigration Department, Ministry of Home Affairs.

 18. I) Required Documents
  a) Passport and passport copy (valid minimum 6 months on the date of application)
  b) Two passport size pictures of 6 cm by 5 cm (60 mm x 50 mm) with completely pure white background.
  (Pictures should be attached with a paperclip to the visa application form, not stapled.)
  c) Visa application form (duly filled). Should there be any missing information in the form, the application
  will not be accepted.
  d) Reference letter from the company in Tanzania
  e) Invitation letter from a Turkish company / Turkish Citizen / Organizing Committee in Turkey + Notary Letter
  f) Business License (Copy)
  g) Taxpayer Identification Number (TIN) Certificate (Copy)
  h) Certificate of Registration (Copy)
  i) Extract from Register (Copy)
  j) Personal bank statement (up to date)
  k) Return flight booking (In some cases, applicants will be asked to submit their return ticket, not booking)
  l) Hotel Booking
  m) Certificate of Birth (Copy)
  n) Certificate of Marriage (Copy) if travelling with the spouse
  o) Medical report and police clearance
  p) Travel Insurance
  II) Visa Procedure
  a) All visa applications should be made in person to the Embassy. An interview will be made with
  applicants by the Visa Consular. No organization other than the Embassy is authorized to evaluate visa
  applications.
  b) For those applicants who are not Tanzanian citizens, valid Tanzanian residence/work permit should
  also be submitted.
  c) All applicants are recommended to apply for visa at least one week before their travel date.
  d) In some cases the visa procedure might take longer due to waiting for the instructions of Turkish
  Immigration Department, Ministry of Home Affairs.

  kolay gelsın kız arkadasım gelecek tanzanyadan ve benden bu belgeler ıstendı.çok saçma degılmı…sadece turıstık olarak gelecek ve 3 ay kalacak.iş lisansı vb…çok saçma seyler var

 19. Merhaba , ben canada’da yasiyorum,filipinlerden evliyim, yakin zamanda turkiyeye gelecegim ,ayni zaman icerisinde esimin anneside turkiyeye geleck, 14 gun icin ,esimin annesi dubai de calisiyor, dubai konsoloslugundan zaten benim ve esimin kimlik bilgilerini istediler ve birde davet mektubu istediler sizden ricam ornek davet mektubu, son olarakda ben turkiyede yasamiyorum neden benim yillik gelirimi soruyorlar

  1. Merhabalar
   Davet eden kişinin davet ettiği kişileri vizesi süresince geçindirmekle yükümlüdür bu yüzden geliri sormuş olabilirler. Davet mektubunu noterden çıkaracaksınız ve orada bunun örnekleri mevcut.

 20. merhabalar
  ben afganistan uyruklu türk vatandaşıyım. afganistan’dan nişanlı olduğum kız arkadaşımı getirmek ve evlenmek için davetiye gönderdim ve sonuç kabul edilmedi. neden kabul edilmediğini veya bir eksiklik yapmış isem bunu öğrenebilmek için hangi kurum ile görüşmem gerekiyor acaba. teşekkürler..

 21. sponsorluk bilgileri yeterli gelmemiştir derken. türkiyede geçimini sağlamak için belirtmem gerekenlerden mi bahsediyorsunuz. teşekkürler.

 22. Merhabalar,
  Mısırdan arkadaşım 1 aylık turistik vize alıp geldi.şimdi vizesini uzatmak istiyor.bu konuda ne yapabilir?

  1. Merhabalar,

   Vize süresi dolmadan ofisimize gelirseniz yardımcı oluruz.

   0212 970 0288

 23. Merhabalar,
  Mısırdan arkadaşım 1 aylık turistik vize alıp geldi, şimdi vizesini uzatmak istiyor. Bu konuda ne yapabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhabalar,

   Vize süresi dolmadan ofisimize gelirseniz yardımcı oluruz.

   0212 970 0288

 24. Merhaba, 90 günlük turist vizesi için alınacak davet mektubu ve taahhütname aynı belgeler midir yoksa ikisi de noterlerde bulunan farklı farklı belegeler mi? çünkü Belarustan gelecek arkadaşım için benim tarafımdan hem davet mektubu hem de taahhütname isteniyormuş. Bilgilendirirseniz çok sevinirim,
  Teşekürler ,Saygılar.

 25. Azerbaycan vatandaşlarına 1 senelik Turistik Viza nasıl alınıyor ve hangi Evrakları toplamam Lazım ?? , Lütfen Vizanın fiyatı kaç para olacaknını da yazın

 26. Merhabalar
  Suriyeli tanıdığım Almanya da yaklaşık iki yıldır yüksek lisans yapıyor. Ve turistik amaçlı bir hafta kadar müddet ile İstanbul’a ve beni ziyarete gelmek istiyor. Ben kendisine vize için davet mektubu yazmak istiyorum. Turistik davet mektubu mu yazmam gerekir?

 27. merhaba filipinlerde yaşayan kız arkadaşım var vize davet mektubu göndermeyi planlıyorum vize alması için şartlar nelerdir ben sgk li çalışanım ben göndereceğim
  hangi durumlarda vize vermezler

 28. -merhaba filipinlerde yaşayan kız arkadaşım var vize davet mektubu göndermeyi planlıyorum vize alması için şartlar nelerdir ben sgk li çalışanım ben göndereceğim
  -hangi durumlarda vize vermezler
  -yada bana vize konusunda yardımcı olursanız maliyeti bana ne kadar olur bilgilendirirseniz sevinirim
  sizinle mail yolu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir miyim

 29. Bayan arkadaşım filipin vatandaşı fakat tayvanda çalışıyor türkiyeye gelip evlenmek istiyoruz bu konuda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bilgilendirurseniz sevinirim saygılar çalışmalarınızda başarılar dilerim
  Kendim Emekliyim ve Ankarada oturuyorum

 30. Merhaba , Amerika’da yaşıyorum , Kız arkadaşım ve kızım Türkiye’ye ziyarete gelmek istiyor benimle beraber , elektronik viza almak istiyoruz dalar bir çok site çıktı karşımıza , bunlardan hangisi güvenilir bilgi verir misiniz? Teşekkürler

 31. Merhaba efendim!
  Ben 1 senelik vize almak istiyorum,Makedonyada yaşıyorum ve Türkiyeye Üniverzite hazırlığı için gelmek istiyorum.
  Bu konu hakkında bana nekadar para olduğunu ve vizeyi nasıl elde edebilirim,yardımcı olurmusunuz lütven???

 32. Merhaba,
  Italyan vatandaşı bir arkadaşım ülkemize ziyaret amaclı gelecek. Kapıda veya e vize uygulaması kendisi için nasıl işliyor. Pasaport u olmasa da kimlik ile ülkeye giriş yapabilir mi.tesekkurler.

 33. Erkek arkadasim dubaide yasıyor nijeryali turkiyeye gelmek istiyor ben ona davet mektububu nasıl gonderebilirim ? Veya o nasıl bi yol izlemeli vize cikmasi icin simdiden tesekkur ederim

 34. Merhaba benim de kız arkadaşım filipinli türkiye de hiç bulunmadı orada çalıştığını gösterir maaş bordrosu da var gerekirse bende davet gönderebilirim bana bu konuda yardımcı olmanız mümkün mü kısaca detayları paylaşırsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.