Türkiye Vizesi

Türkiye Vizesi Nedir? Türkiye Vizesini Nereden Alabilirim?

Türkiye Vizesi
Türkiye Vizesi

Türk Elektronik Vizesi (e-Vize), T.C. Dışişleri Bakanlığının 100’ün üzerinde ülkenin vatandaşına sunduğu hızlı, kolay ve 7/24 online vize sistemidir. e-Vize sistemi turistlere ve iş adamlarına sıra beklemeden, doküman hazırlamadan online olarak vize sağlamaktadır.

Türkiye’ye seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliklerinden resen vize alabilecekleri gibi elektronik vize de alabilmektedir. Lütfen unutmayınız, e-Vize sadece turistik ve iş amaçlı ziyaretler için geçerlidir. Eğer farklı bir ziyaret amacınız varsa, bireysel olarak Türk konsolosluklarına başvuru yapmalısınız. Elektronik vize alırken ülkeden ülkeye değişen belli başlı kurallar bulunmaktadır. Türkiye vize politikası, Türkiye Cumhuriyeti ile diğer ülkenin arasında ikili olarak düzenlenen sözleşmeler ile belirlenmektedir.

Türkiye Vizesi ile Türkiye de Ne Kadar Süre Kalabilirim?

Türkiye Cumhuriyeti e-vize ya da resen alınan vizelerde 180 gün içerisinde Türkiye de en fazla 90 gün kalmanıza izin vermektedir. Bu durum yine ikili anlaşma ile düzenlenmiş olup bazı ülke vatandaşlarına 180 günde 90 gün kalmalı çok girişli vize verilirken bazı ülkelere tek girişli 30 gün kalmalı vize verilebilmektedir. Bu ülke vatandaşları da 180 günde 30 gün kalmalı ayrı ayrı en fazla 3 vize alabilirler. 180 gün içerisinde vize ile hiçbir ülke vatandaşı 90 gün üzerinde kalmamaktadır. Daha fazla süre Türkiye de kalmak isteyen yabancı ülke vatandaşları oturum iznine  (ikamet izni, ikamet tezkeresi) başvuru yapmalıdır.

Türkiye vizesi için ne kadar ödeme yapmam gerekmektedir?

Biz danışmanlık firması olarak sadece elektronik vize ya da e-vize işlemlerini yapmaktayız. Türkiye vizesi ücretleri ülkeden ülkeye değişmekte olup danışmanlarımız ile irtibata geçerek elektronik vize ile ilgili durumunuzu öğrenebilir ve ücretler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Basılı Türkiye vizesi almak için ülkenizde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilcilikleri ile irtibata geçebilir. Ödemeniz gereken ücretler konusunda Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliğinden bilgi alabilirsiniz.

**Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili Alman vatandaşları, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vizeden muaftır.

**Ayrıca Alman vatandaşları “Avrupa Konseyi Üyesi Devletler Arasında Kişilerin Seyahatleriyle İlgili Avrupa Anlaşması” çerçevesinde kimlik kartlarıyla Türkiye’ye seyahat edebilmektedir.

**Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış (ikamet) süresi 90 günü geçmemek kaydıyla Alman vatandaşlarının turistik amaçlı seyahatleri vizeden muaftır.

Paylaşmak Güzeldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.